Ako postaviť dom za 5 hodín?

23. 02. 2024

Holandská spoločnosť Unbrick nasadila platformu 3DEXPERIENCE na cloude a tým zbúrala stereotypy v stavebnom priemysle.

Pri vstupe do výrobnej haly spoločnosti Unbrick , ktorá sídli v Holandsku, nájdete predmontované miestnosti všetkého druhu a účelu – kuchyňu, kúpeľňu, obývačku či spálňu – všetky zoradené a pripravené na doručenie na miesto, kde ich zmontujú na udržateľný dom a to všetko už za päť hodín.

Tento postup spoločnosti Unbrick je jedinečný na holandskom trhu, k čomu napomáha aj to, že kombinuje tradičné materiály,  unikátny výrobný proces a zároveň aj kultúru tejto stavebnej firmy.

Unbrick využíva platformu 3DEXPERIENCE na cloude, aby vytvoril integrované, dátovo riadené prostredie, ktoré umožňuje efektívnu kolaboráciu a napomáha k rastu spoločnosti. Platforma bola schopná zdigitalizovať proces od začiatku do konca, od počiatočnej myšlienky do dokončenia stavby.

Uplatnením zjednoteného modelovania a simulácie – známeho ako MODSIM a možnosťami, ktoré prináša táto platforma, sa inžinieri stávajú kreatívni a spolupracujú na vylepšení produktu. Toto tiež napomáha k minimalizovaniu rizika a maximalizácii výsledku, či napredovaniu v inovácii produktu.

Každý deň sa snažíme robiť naše domy lepšie, tým že vždy hľadáme spôsob ako vylepšiť efektivitu, udržateľnosť a výrobné techniky“, povedal Krijn Smits, riaditeľ oddelenia značky a zákazníckych skúseností v spoločnosti Unbrick. „Toto je možné len s riešením, akým je 3DEXPERIENCE. Táto platforma nám umožňuje rýchlo a ľahko testovať nové nápady a vylaďuje to, čo treba. Vďaka tomuto môžeme neustále napredovať.“

Viac o tomto jedinečnom projekte prinesieme už čoskoro.

 

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete