Dizajn produktov vstupuje do novej reality

3DEXPERIENCE 09. 05. 2017

Virtuálna realita pomáha spoločnostiam navrhovať svoje produkty rýchlejšie, lacnejšie a kvalitnejšie.

Je dobré vidieť 3D produkty na obrazovke počítača, ale na malej obrazovke sa ťažko odhaľujú nedostatky a chyby 3D modelu. Ich neskoršie odstránenie sa prejaví na cene a časovej náročnosti.

Novo prichádzajúce virtuálne okuliare umožňujú konštruktérom a dizajnérom vidieť svoju tvorbu v životnej veľkosti.

Vývoj 3D dizajnu je revolúciou vo vývoji produktov. Možnosť vidieť 3D modeli vo virtuálnej realite je ďalšiou generáciou vývoja produktu.

"Virtuálna realita umožňuje konštruktérovi nielen vidieť svoj 3D model ale ho aj reálne zažiť" hovorí David Nahon, riaditeľ virtuálnej reality v 3DEXPERIENCE Lab v Dassault Systèmes. „Je to nástroj meniaci vývoj produktu. Pohľad na model na obrazovke počítača je dobrý, ale komplexnú skúsenosť z vášho modelu vám dá až virtuálna realita. Je to spôsob eliminácie plytvania v podnikovom prostredí pred ďalším nákladným rozvojom."

 

Svetovo najbohatšie korporácie používajú virtuálnu realitu a virtuálny priestor už takmer dve desaťročia, ale pre vysoké náklady a obmedzenú použiteľnosť je vhodná len pre odborníkov v dizajne a vývoji. Nová generácia lacnejších virtuálnych okuliarov zavedených od roku 2016 rozšírila použiteľnosť virtuálnej reality pre viacerých zákazníkov.

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete