Engineering Base pomáha pri spracovaní káblových zväzkov

elektro Engineering Base 05. 03. 2017

Príklady úspešného nasadenia a reálnych prínosov Engineering Base v leteckej a satelitnej technike.

Na nedávnom seminári „Technology Day“ v Hannoveru (viac info tu) prednášajúci predali počúvajúcim celú radu zaujímavých informácií o výhodách nasadenia platformy Engineering Base (EB) v oblasti leteckej a satelitnej techniky. Nižšie si môžete prečítať stručné informácie u vybraných zákazníkov.

Rôzne výrobky - jedno riešenie

Avšak výrobky jednotlivých spoločností sú rozdielne a ich metodika spracovania dokumentácie a výroby káblových zväzkov sa značne odlišuje, tak všetky spojuje jeden dôležitý míľnik - úspešné nasadenie platformy EB.

Airbus Defense & Space

Platforma EB je v tejto spoločnosti štandardným nástrojom pre spracovanie kabeláže u všetkých zariadeniach pre podzemné observatória a všetky vedecké projekty. Hlavným prínosom nasadenia EB je jeho pružnosť a voľnosť pri rôznych pracovných postupoch. Miesto toho, aby užívateľ musel upraviť svoj proces návrhu tak sa EB prispôsobil pracovnému postupu spoločnosti Airbus.

Airbus satelit Sentinel 2A - 1.000 konektorov, viac ako 31.000 kontaktov, 2.500 káblových segmentov a 230 výkresov (obr. č. 1)

Airbus satelit EarthCARE - viac než 1.500 konektorov, 46.000 kontaktov, 4.400 káblových segmentov a 330 výkresov (obr. č. 2)

OHB System AG

Spoločnost OHB System AG využíva aktuálne platformu EB „len“ pre návrh káblových zväzkov svojich satelitov. V budúcnosti bude aj EB zavedený pre kompletné workflow - od systémového inžinierstva cez blokové schémy až po detailné obvodové schémy. Neprehliadnuteľný prínos je tu vidieť, že vzájomného prepojenia rôznych typov dokumentácie. Týmto spôsobom sú odstránené všetky vzájomné dátové nesúlady a významne urýchlený proces spracovania dokumentácie.

OHB tím a satelit Galileo FOC (viz. obrázky nižšie)

Thales Alenia Space

Zástupca francúzskej spoločnosti Thales Alenia Space hovorí o enormných úsporách času dosiahnutých vďaka automatickému generovaniu schém u svojich raketoplánov a satelitov. Grafické schémy zapojenia sa automaticky vytvárajú na základe tabuľkových dát o jednotlivých vodičoch. Týmto spôsobom môže veľmi rýchlo zadať veľké množstvo dát a vytvoriť z nich zodpovedajúce výkresy. Ručné spracovanie dokumentácie prevádzané rôznymi chybami je tak už minulosťou.

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete