Očakávaný vývoj automobilového priemyslu v ČR a vo svete

02. 10. 2023

Vážení manažéri v automobilovom priemysle,
radi by sme vám priniesli správu o našej účasti na nedávnej konferencii na 20. ročníku odbornej konferencie "Očakávaný vývoj automobilového priemyslu v ČR a vo svete," ktorá sa konala dňa 20. septembra 2023 v Brne. Táto konferencia bola nie len príležitosťou k stretnutiu s poprednými odborníkmi v odvetví, ale aj k získaniu hlbokého pohľadu do aktuálnych trendov a výziev, ktoré čakajú automobilový priemysel, o ktoré by sme sa s vami radi podelili.


Konferencia sa zamerala na širokú škálu tém, ako sú stratégie výrobcov a dodávateľov v automobilovom priemysle, Industry 4.0, trendy automatizácie, robotizácie, riadenia dodávateľsko-odberateľského reťazca, optimalizácia výrobných nákladov a krízový management firiem. Nechýbali ani skúsenosti a názory predstaviteľov automobilového priemyslu a globálne trendy, vrátane vývoja elektromobilov a hybridných pohonov, digitalizácie a spolupráce v rámci priemyslu.
Ako TECHNODAT sme aktívne prispeli k diskusii na tému komplexnej digitálnej transformácie, ktorá je teraz jedným z kľúčových tém celosvetového vývoja. Roman Lisičan (CEO, TECHNODAT) zdieľal svoje znalosti a skúsenosti o digitálnej transformácii a komplexné riešenia 3DEXPERIENCE od Dassault Systems.


3DEXPERIENCE sa od ostatných PLM (Product Lifecycle Management) riešení líši tým, že ponúka komplexnú digitálnu platformu, ktorá integruje nie len celý vývojový životný cyklus produktu, ale rieši aj spoluprácu a komunikáciu medzi tímami naprieč firmou. Toto zahŕňa všetko od návrhu, simulácie, výroby až po zásobovanie a servis, všetko v jednom prostredí. Pre manažment v automobilovom priemysle to predstavuje efektívnejšiu správu projektov, rýchlejšie reakcie na zmeny, lepšiu optimalizáciu procesov a schopnosť využiť dáta pre strategické rozhodnutia. 3DEXPERIENCE tak poskytuje konkurenčnú výhodu v rámci priemyslu, ktorý sa rýchlo mení, a kde je čím ďalej, tým viac výzvou čeliť silnej konkurencii, obzvlášť zo strany Číny.


Ďalšou výhodou 3DEXPERIENCE je možná integrácia na databázovú platformu Engineering Base, ktorú v rámci holdingu TECHNODAT tiež ponúkame. Engineering Base je softwarová platforma pre projektovanie elektroinštalácie dopravnej techniky, založená na spoločnej databáze. Účinne optimalizuje nie len procesy u väčšiny zákazníkov, ale tiež zodpovedá súčasnému vývoju IT, ktorý využíva databázové spracovanie dát. Engineering Base umožňuje spôsob spracovania výrobnej dokumentácie káblových zväzkov, výstupných dokumentov a servisnú dokumentáciu v oblasti Automotive v jedinom riešení. V rámci ČR a SR firma TECHNODAT ponúka SW podporu pre vývoj a projekciu elektroinštalácie automobilov skupiny Volkswagen (VOBES).


Táto konferencia nám tiež ukázala, že sledovanie globálnych trendov a adaptácia na rýchle zmeny v priemysle, sú kľúčovými faktormi pre úspech v modernom automobilovom priemysle. Digitalizácia, automatizácia a konektivita sú potrebné pre udržanie konkurencieschopnosti. A práve v tejto oblasti môžeme ako Technodat priniesť mnoho inovácií.


Sme pripravení stať sa Vašim partnerom na ceste digitálnej transformácie vášho podniku. Naše riešenia sú komplexné pre zvládnutie súčasných a budúcich výziev, urýchlenie vývoja, posilnenie konkurencieschopnosti a udržateľnosti, obzvlášť v dobe rastúceho tlaku na zníženie emisií.
Radi by sme vám pomohli konzultáciou, analýzou a implementáciou digitálnej transformácie vo vašom podniku. Je na čase prispôsobiť sa rýchlo sa meniacim podmienkam v automobilovom priemysle a využiť všetok potenciál, ktorý digitálna transformácia ponúka.

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete