Porsche AG a Engineering Base

elektro Engineering Base 06. 12. 2016

Pri konštrukcii kabeláže pre automobily Porsche je využívaná platforma Engineering Base.

Firma Porsche AG je celosvetová brána ako stelesnenie inovácií pri výrobe vysoko moderných produktov. Jeho výskumné a vývojové centrum vlastní viac ako 3500 patentov a každým rokom vzniká 100 ďalších.

Od roku 1972 sú všetky vývojové centrá, meracie centrá, aerodynamický tunel a testovacie zariadenia umiestnené do mesta Weissach. Kde sú rovnako vyvíjané i riešenia pre kompletnú vozíkovú kabeláž.

Nie je pohyb bez kabeláže

V dnešnej dobe je výroba káblových zväzkov nesmierne komplexná, pretože kabeláž v automobiloch spája jednotlivé prvky od elektrického sťahovania okien až po špecializované systémy typu ESP. „Viacmenej žiadny elektronický prvok nebude funkčný bez prepojenia káblom" hovorí Uli Loser - IS projektový manažér pre informačné systémy v produktoch spoločnosti Porsche AG.

V dnešnej dobe je pravidlom, že kabeláž sa zostavuje z 2 až 3 kilometrov spájacích káblov s viac než 2000 individuálnych vodičov. Pre efektívnejší návrh tohto „chrbtového systému" s cieľom zníženia spotreby materiálu, zvolila spoločnosť Porsche softwarovú platformu Engineering Base (EB) vyvíjanou v spoločnosti AUCOTEC AG.

Výzva: jedinečnosť

Prakticky žiadna kabeláž z jedného automobilu sa nezhoduje s kabelážou ďalšieho automobilu. Tu hovoríme o zákaznícky špecifikovaných káblových zväzkoch a to je pre nás výzva, podotýka Bernhard Metzenbauer - špecialista pre elektrické systémy, elektroniku a hardwarovú integráciu. Podľa jeho názoru je software EB Cable ideálny nástroj pre tento účel, pretože dovoľuje zakaždým optimálne zmapovať a integrovať kabeláž spolu s databázovými podkladmi.

Čo je dôležité, je použiteľnosť týchto dát rovnako pre servisy automobilky Porsche. Dáta nie je potrebné ďalej upravovať a presne nastavovať na každé vozidlo zvlášť. Tieto vlastnosti značne znižujú pravdepodobnosť vzniku chýb pri montáži.

"Rozhodnutie bolo absolútne správne"

„Naša súčasná skúsenosť jednoznačne ukazuje, že rozhodnutie pre platformu Engineering Base bolo absolútne správne" hovorí Uli Loser. Teraz v centrálnom vývojovom stredisku všetci zúčastnený používajú pri konštrukcii kabeláže len jednu spoločnú databázu. Toto viac odborové riešenie je základom pri optimalizácii vo všetkých produktových líniách, v sériovej výrobe takáto optimalizácia výrazne zvyšuje množstvo ušetrenej medi pre výrobu káblov. Naviac užívatelia boli nadšený z času potrebného pre zaškolenie pre prácu v systéme Engineering Base. Ich jednoznačný názor znie „Je to odlišné, ale opravdu ľahké na naučenie".

Firma Porsche AG je nadšená zo zavedenia systému Engineering Base ako štandardného riešenia pre celý odbor. Otvorenosť tohto nástroja je pre to ideálnym predpokladom. Záver Uli Losera znie: „Len teraz pri reálnom používaní systému Engineering Base môžeme realizovať ďalšie rozšírené možnosti. Tie chceme zúžitkovať a expandovať za pomoci Engineering Base".

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete