Spoločnosť Haas štandardizuje svoje inžinierske procesy s Engineering Base.

elektro Engineering Base 20. 06. 2017

Spoločnosť Haas Food Equipment GmbH s približne 1650 zamestnancami je jedným z popredných svetových výrobcov zariadení pre pekárenský, cukrársky a mliekarenský priemysel. Rakúska centrála je podporovaná dcérskymi spoločnosťami v Európe, USA, Brazílii a Číne, rovnako ako ďalšími predajnými kanceláriami a obchodnými zástupcami. Jej portfólio sa pohybuje od mixovacích systémov cez priemyselné pece až po baliace zariadenia. "Recept na efektivitu" od spoločnosti Haas je postavený na troch základných bodoch: kvalitný vývoj produktu a procesu, špičková technológia a komplexný servis. Ako technický základ je potom použitá platforma Engineering Base (EB).

Ľahší, rýchlejší, lepší: recept naozaj funguje

Odborníci spoločnosti Haas pracujú na projektoch po celom svete. Spracovanie dokumentácie bolo ešte do nedávna sprevádzané až troma rôznymi SW nástrojmi na oddelených projektoch. "S EB sa nám podarilo dosiahnúť bezproblémové globálne centralizácie dát a to vďaka jednoduchšiemu a rýchlejšiemu inžinierstvu, štandardizovaným dokumentom a pracovným metódam, lepšej kvalite dát a zefektívnenie IT prostredia - to všetko v piatich obchodných divíziach iba za rok," nadšene potvrdzuje Michael Eder, vedúci oddelenia IT CAD/CAE spoločnosti Haas. Ďalej dodáva, že recept na zvýšenie efektivity pomocou EB funguje i vďaka inej zložke - rozhranie na systém SAP, ktoré bolo špecificky prispôsobené spoločnosti Haas.

Pôvodný systém rozbitej dokumentácie bol vymenený za jedinú centrálnu databázu

Pre transformáciu bola použitá platforma EB, ktorá používa jednu databázu ako centrálny zdroj informácií a ponúka tak jedinečnú konzistenciu inžinierskych dát - a to cez rôzne profesie. Každý inžinier, ktorý sa podieľal na projekte, pristupuje ku rovnakému dátovému modelu a každá zmena je okamžite zobrazená na všetkých dokumentoch, kde je daný objekt zobrazený. Súbežne špecialisti vylepšujú tento dátový model podľa nových skúsenostiach a požiadaviek.

"EB ponúka globálny štandard, ktorý súčasne odráža platné normy," hovorí vedúci oddelenia. "Zdieľanie dát" tak zjednodušilo paralelnú prácu viac užívateľov. Štandardizované šablóny tiež významne zvýšili kvalitu a prehľadnosť dokumentácie a efektivitu jej vytvárania. "Budúce využitie modulu Advanced Typical Manager ďalej urýchľuje proces návrhu."

Míľnikom je SAP rozhranie

Rovnako dôležitá ako nasadenie EB bola implementácia rozhrania SAP-EB. "Je to skutočne míľnik," povedal Michael Eder. Jeho zhodnotenie: " Teraz máme dokonalo vyladené, moderné kompletné riešenie, ktoré rešpektuje naše zvyklosti. Inžinieri sa tak môžu ľahko sústrediť na svoje inžinierske úlohy, čo sa prejavuje na kvalite a efektivite práce."

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete