Zrýchlenie prípravných procesov vo výrobe káblových zväzkov

elektro Engineering Base 11. 08. 2017

Nasadenie platformy Engineering Base pri spracovaní cenových ponúk v oblasti káblových zväzkov

Klauke Slovakia, s.r.o., ktorá je súčasťou americkej korporácie Textron, sa na Slovensku venuje výrobe špeciálnych výliskov, káblových ôk a káblových zväzkov. So súčasnými 500 zamestnanci patrí k popredným zamestnávateľom v regióne Oravy.

Na spracovanie výrobnej dokumentácie rozsiahlych káblových zväzkov firma používa databázovú platformu Engineering Base a ako každá spoločnosť zaoberajúca sa takýmto druhom výroby sa stretáva s výzvou, ako minimalizovať čas potrebný na vytvorenie cenovej ponuky.

Celý proces predlžovala hlavne individuálna ručná práca pri stanovovaní počtu a druhu operácií pre výrobu zväzku. V spolupráci so spoločnosťou Technodat Elektro preto vzniklo unikátne prepojenie medzi Engineering Base a vnútropodnikovým nástrojom na určovanie jednotlivých operácií. Princíp riešení spočíva vo využití detailných informácií, ktoré sú vo zväzku Engineering Base a balíku interných pravidiel, na základe ktorých sa z Engineering Base generuje počet potrebných operácií na výrobu káblového zväzku.

Hlavným prínosom pre firmu Klauke je výrazné skrátenie času na vytvorenie cenovej ponuky a štandardizácia pravidiel na priraďovanie počtu operácií potrebných na výrobu káblového zväzku. Nasadenie platformy Engineering Base a jej implementácia, tak vytvorilo priestor pre spracovanie väčšieho počtu cenových ponúk a možnosť získať väčšiu časť potenciálného businessu na trhu.

Kontaktujte nás


Bližšie informácie o tom, ako Vami vyplnené osobné údaje spracovávame nájdete tu.

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete