Spoločnosť Valeo zvyšuje digitalizáciu svojho R&D oddelenia partnerstvom s Dassault Systèmes

26. 06. 2024
Valeo, svetový líder v oblasti technológií pre dopravu, a spoločnosť Dassault Systèmes oznámili 11. júna 2024 svoje partnerstvo. Spoločnosť Valeo sa spolieha na skúsenosti s priemyselnými riešeniami "Global Modular Architecture" a "Smart, Safe &Connected " od spoločnosti Dassault Systèmes, ktoré sú obsiahnuté na platforme 3DEXPERIENCE. Ich cieľom je urýchliť digitálnu transformáciu výskumných a vývojových aktivít. 
Spoločnosť Valeo nasadí platformu 3DEXPERIENCE od Dassault Systèmes pre viac ako 15 000 užívateľov v celej spoločnosti, aby zvládli zvyšujúcu sa komplexnosť produktov a prispeli tak k tomu, aby spoločnosť Valeo bola aj naďalej leader v ponuke softvérových a hardvérových riešení pre elektrifikáciu, pokročilých asistenčných jazdných systémov a osvetlenia.
S platformou 3DEXPERIENCE môžu zamestnanci naprieč celou firmou zužitkovať už existujúce dáta a zároveň prijímať správne rozhodnutia s dátami, ktoré sú vďaka platforme vždy aktuálne.
"Vo Valeo sme hrdí na to, že sme kľúčovým inovačným partnerom našich klientov. Našich viac ako 20 000 inžinierov vyvíja inovatívne riešenia, ktoré kombinujú hardvér a softvér a využívajú umelú inteligenciu, aby bola doprava zajtrajška bezpečnejšia a udržateľnejšia. Vďaka  partnerstvu so spoločnosťou Dassault Systèmes budú mať naše tímy efektívnejšie riešenia, ktoré umožňujú digitálnu kontinuitu na podporu našich špičkových výskumných a vývojových aktivít," povedal Christophe Périllat, generálny riaditeľ spoločnosti Valeo.
"Automobilový priemysel je vysoko konkurenčný a spoločnosti sa neustále snažia riešiť potrebu udržateľnosti a vytvárať zážitky, ktoré sa spotrebiteľom páčia. Pozdvihujeme naše dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Valeo, aby sme podporili tohto ducha inovácií a ďalej podporovali jej transformáciu na technologickú spoločnosť pre automobilový priemysel," povedal Pascal Daloz, generálny riaditeľ spoločnosti Dassault Systèmes. "Vytváranie nových možností v preprave a obrovské množstvo zážitkov si vyžaduje osvedčené schopnosti v oblasti dizajnu, elektrifikácie a softvérovo definovaných vozidiel.  Naša platforma 3DEXPERIENCE sa týmto faktorom absolútne odlišuje od ostatných. Využíva silu generatívnej umelej inteligencie na prepojenie modelov s dátami počas celého životného cyklu vozidla."
O spoločnosti Valeo
Ako technologická spoločnosť a partner všetkých výrobcov automobilov, ale aj nových hráčov v oblasti mobility Valeo prináša inovatívne riešenia, aby bola preprava čistejšia, bezpečnejšia a šikovnejšia. Valeo sa právom teší z pozície technologického a priemyselného lídra v oblasti elektrifikácie, asistenčných jazdných systémov a umožňuje znovu objaviť zážitok z interiéru či osvetlenia. Tieto oblasti, ktoré sú nepochybne dôležité pre transformáciu mobility, sú hnacou silou rastu tejto spoločnosti. 
Valeo v číslach: tržby 22 miliárd eur v roku 2023 | 112 700 zamestnancov k 31. decembru 2023 | 29 krajín, 175 závodov, 66 výskumných a vývojových centier a 20 distribučných platforiem.
 
Zdroj
Kliknúť pre zobrazenie pôvodného článku

ĎALŠIE SPRÁVY ZO SEKCIE: NOVINKY A ČLÁNKY

Sociálne siete